Imaginalium Photography

About Imaginalium Photography

Witamy na blogu Imaginalium Photography. Aby rozwinąć wybrany post należy kliknąć w jego tytuł lub w odnośnik pod pierwszym zdjęciem > Read the rest of this entry>>. Polecam oglądanie strony na pełnym ekranie (F11). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i jakiekolwiek wykorzystywanie zdjęć bez zgody autorów bloga jest zabronione. Izabela i Arkadiusz.

Gorce: Gorc – Średniak – Przysłop – Jaworzyna

Witam wszystkich odwiedzających po krótkiej przerwie :)
Tym razem chciałbym się podzielić kilkoma landszaftami z pięknych i niedocenianych, a przez to mało uczęszczanych gór jakimi są Gorce.
Tym samym chcę zapoczątkować nową kategorię wpisów, których główną tematyką będą zdjęcia i krótkie opisy z górskich wycieczek.
Kategoria ta powinna pojawić się na blogu już wcześniej, przy okazji wypadu na Mogielicę, niestety pogoda zrobiła nam wtedy psikusa i nie za bardzo było się czym pochwalić jeśli chodzi o zdjęcia ;)
Tym razem było inaczej, prognoza nie zawiodła i dzięki temu mogliśmy się cieszyć piękną i słoneczną ( momentami aż za nadto) pogodą :)
Efekty poniżej.
Zapraszam:)
Opis trasy:
Wymarsz z parkingu w miejscowości Rzeki, po drodze kilka widokowych polan; następnie szczyt Gorc (1228 m n.p.m), następnie zalesione szczyty: Średniak, Przysłop oraz Jaworzyna (1288m n.p.m), następnie polana Jaworzyna Kamienicka- o tej porze roku pełna krokusów (przedostatnie zdjęcie), Bulandowa Kapliczka (zdj. pierwsze); zejście do punktu wyjścia długą, monotonną drogą przez las.
Planowana trasa była dużo dłuższa, mieliśmy zahaczyć o Turbacz, którego zdobywaliśmy rok temu, i wrócić przez Kudłonia, ale niestety upał oraz fakt, że to dopiero druga wyprawa w tym sezonie, zaważyły na tym, że zmuszeni byliśmy iść trochę na skróty:P 
__ 
Arek :)

Tags: , , ,

Like this post? Share it!

 • Tweet
 • Facebook
 • Diggit
 • Delicious
 • Diggit
 • Diggit
 • Diggit

3 Responses to “Gorce: Gorc – Średniak – Przysłop – Jaworzyna”

 1. Agata pisze:

  Tak przeglądam te zdjęcia i z każdą chwila coraz bardziej mi żal ze nie pojechałam… Ale może to i lepiej, bo odkąd pamiętam to zawsze mieliście świetną pogodę na wyprawy w góry, więc to może moja wina ze wtedy na Mogielicy nie dopisała… zastanawia mnie tylko skąd wzięliście śnieg? :D bo nigdzie na zdjęciach go nie widziałam ;) btw bądźcie pewni ze następnego razu nie odpuszczę ;) a co do zdjęć, to tak jak mówiłam, są bardzo pozytywne ^^ :**

 2. Dawid pisze:

  Piękna pogoda Ci się trafiła.. kadry również.. zazdroszczę..

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

All Images Copyright Imaginalium Photography | Blog Theme by Photography Tutorials